Hrestač ob soju sveč
glasbeno - baletna pravljica
Doživite čudovito glasbeno-baletno pravljico po motivih baleta Hrestač P. I. Čajkovskega v posebnem vzdušju ob soju sveč.
Doživite čudovito glasbeno-baletno pravljico po motivih baleta Hrestač P. I. Čajkovskega v posebnem vzdušju ob soju sveč.
3. decembra kulturne ustanove po Sloveniji na široko odpiramo svoja vrata in obiskovalce vabimo na najrazličnejše brezplačne dogodke.
Akcija letos poteka že petindvajsetič zapored, že vrsto let pa se ji pridružujemo tudi v muzejskih enotah Kulturnega doma Krško in vas vljudno vabimo na ogled vseh stalnih in občasnih razstav.
Vabljeni tudi v Mestni muzej Krško, Mencingerjevo hišo in Galerijo Krško.
V Mestnem muzeju Krško bodo na ogled stalne in občasne razstave. Posebej vabimo na ogled dopolnjene stalne razstave Prvi krški borci: Franc Kastelic.
V Mencingerjevi hiši si bo mogoče ogledati Josipinine darove, fotografsko razstavo KD Leskovec pri Krškem, razstavo keramičnih del članov KUD Liber ter razstavo otroških grafičnih in keramičnih del Zabavno je, Mladi LIBER.
V Galeriji Krško bo ob 15. uri vodstvo po razstavi Mitje FIcka I Tigrova mast.
Vljudno vabljeni na prvi dogodek v seriji Obiskov dediščine – pogovori v okviru programa Leta dediščine FF. V sredo, 27. novembra 2024, bomo obiskali grad Rajhenburg, enega prvih gradov, ki so bili obnovljeni z evropskimi sredstvi. Njegov umetnostnozgodovinski in arhitekturni pomen je izjemen v širšem geografskem prostoru in tako kot večina gradov se sooča s problemi odmaknjenosti in velike kvadrature, ki jo je treba ustrezno napolniti z dejavnostmi. Program s pričetkom ob 11.00 je sestavljen iz predstavitve gradu, okrogle mize na temo izzivov prenove, oživljanja in življenja grajskih stavb ter ogleda zbirk.
Program je na voljo na povezavi
Prosimo, da se zaradi lažje organizacije dogodka prijavite na naslov ana.jenkokovacic@ff.uni-lj.si do vključno nedelje, 24. novembra 2024.
Rajhenburški dan čokolade bo na stojnicah ponujal preplet ponudbe proizvajalcev čokolade, ki so naša stalnica, nekateri med njimi, tudi lokalni, pa se bodo letos predstavili prvič. Okušali boste lahko sladice izpod rok slaščičarskega mojstra Gorazda Potočnika in drugih. Dan bo potekal v znamenju delavnic, vodstva po razstavi Trapisti v Rajhenburgu, žive glasbe, odprtja muzejske vitrine Čokoladni ovitki, letos posvečene starim ovitkom tovarne čokolade Kraš Zagreb v sodelovanju z zbirateljem Igorjem Novakovićem iz združenja Retroteka. V grajski trgovini vas bo pričakal dopolnjen izbor izdelkov na temo čokolade. V Restavraciji A3 bo na voljo izbrana ponudba slaščic in napitkov, v Peninoteki na gradu Rajhenburg pa voden ogled in okušanje penin. Grad Rajhenburg bo zaradi dogodka za obiskovalce odprt od 10. do 13. ure.
Vljudno vabljeni na večer samospevov skladatelja Rada Simonitija, ki bo v soboto, 23. novembra 2024 ob 19. uri na gradu Rajhenburg.
Nastopili bodo:
Jernej Fabijan - klavir
Mirjana Marinčič - vezni tekst
Pregledna razstava del Martine Koritnik Fajt v veliki dvorani gradu Rajhenburg predstavlja izbor del iz umetničine zapuščine; od značilnih motivov posavske in dolenjske pokrajine do geometrijske abstrakcije v živahni barvni paleti. Razstava je nastala v sodelovanju z Galerijo Božidar Jakac – muzejem moderne in sodobne umetnosti.
Že tretje leto zapored vas vabimo na grad Rajhenburg na tečaj kaligrafije s priznano kaligrafko Loredano Zega.
Tokrat se bomo lahko urili v eni izmed treh pisav: karolini, gotici ali copperplate. Spoznali bomo izbrano abecedo, osnovne gradnike črk in način pisanja, povezovanja teh v besedo ter na koncu ustvarili izdelek.
Kotizacija poleg strokovne izvedbe tečaja vključuje tudi ogled razstave Vitezi Rajhenburški ter gradivo in pripomočke za nadaljnje samostojno učenje.
Prijazno vabljeni.
Informacije in prijave: zinka.junkar@gradrajhenburg.si, 07 620 42 14
Ob prijavi oz. najkasneje do ponedeljka, 4. 11., navedite tudi pisavo, ki se je želite učiti.
Tečaj v primeru premajhnega števila prijav odpade.
Foto: arhiv mentorice Loredane ZegaGodalni kvartet Tartini je začel svojo pot kot Godalni kvartet Slovenske filharmonije leta 1983, ko so štirje vodje godalnih skupin orkestra Slovenske filharmonije odločili, da bogato tehnično znanje in glasbene izkušnje preizkusijo tudi v godalnem kvartetu, ki velja med vsemi komornimi glasbenimi zasedbami za najplemenitejšo, pa tudi najobčutljivejšo zasedbo. V svojem dosedanjem delovanju je uspel kvartet oblikovati prepričljiv in svež pristop, ki je novost ne le po izvajalski tehtnosti in dodelanosti programa, temveč tudi v repertoarni odprtosti in smelosti.